Elevent Star ProAm Helsinki 27.10.2018

8 paria-> suora finaali

9 paria-> semi-finaali kahdessa erässä

Eräjaot tulevat sisäänkäynnin viereiseen aulaan 30 min ennenkuin kisat alkavat.  

 

Newcomer Viennese Waltz A

1. Henna Haataja – Joni Ihanus, Finland

2. Anri Karhu – Janne Outinen, Finland

 

Newcomer Viennese Waltz B

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

5. Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

 

Newcomer Tango A

2. Anri Karhu – Janne Outinen, Finland

 

Newcomer Tango B

1. Maria Lamberg – Joni Ihanus, Finland

3. Kirsi Kinnunen – Mikko Ahti, Finland

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

8. Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

 

Newcomer Samba A

1. Henna Haataja – Joni Ihanus, Finland

5. Satu Saari – Henri Tanner, Finland

 

Newcomer Samba B

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

9. Satu Puumala – Marko Keränen, Finland

10. Heli Jussila – Robert Virenius, Finland

 

Newcomer Rumba A

1. Henna Haataja – Joni Ihanus, Finland

5. Satu Saari – Henri Tanner, Finland

151. Timo Salminen – Katrine Barck, Finland

 

Newcomer Rumba B

1. Sanna Jussila – Joni Ihanus, Finland

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

9. Satu Puumala – Marko Keränen, Finland

10. Heli Jussila – Robert Virenius, Finland

151. Timo Salminen – Katrine Barck, Finland

 

BRONZE BALLROOM A

 Waltz

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

8. Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

11. Sari Susi – Matti Kantola, Finland

152. Juha Penttinen – Tea Kantola, Finland

 

Tango

8. Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

11. Sari Susi – Matti Kantola, Finland

 

 Viennese Waltz

152. Juha Penttinen – Tea Kantola, Finland

 

 Foxtrot

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

11. Sari Susi – Matti Kantola, Finland

152. Juha Penttinen – Tea Kantola, Finland

 

 Quickstep

11. Sari Susi – Matti Kantola, Finland

 

 

BRONZE BALLROOM B

 

Waltz 

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

3. Kirsi Kinnunen – Mikko Ahti, Finland

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

8. Virve Mäkelä - Sami Helenius, Finland

11. Jaana Pylväläinen – Matti Kantola, Finland

12. Silva Brorsson - Jerzy Borowski, Sweden

14. Elena Pletneva - Dmitry Suftin, Russia

15. Eija Hämäläinen – Aleksi Seppänen, Finland

16. Tarja Kontio – Mikko Koskelainen, Finland

17. Valentina Cheremoshkina – Valerii Katsyr, Russia

152. Juha Penttinen – Tea Kantola, Finland

153. Petri Hietala – Jutta Helenius, Finland

 

 Tango 

1. Maria Lamberg – Joni Ihanus, Finland

3. Kirsi Kinnunen – Mikko Ahti, Finland

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

8. Virve Mäkelä - Sami Helenius, Finland

11. Jaana Pylväläinen – Matti Kantola, Finland

12. Silva Brorsson - Jerzy Borowski, Sweden

14. Elena Pletneva - Dmitry Suftin, Russia

15. Eija Hämäläinen – Aleksi Seppänen, Finland

16. Tarja Kontio – Mikko Koskelainen, Finland

17. Valentina Cheremoshkina – Valerii Katsyr, Russia

153. Petri Hietala – Jutta Helenius, Finland

 

 Viennese Waltz 

1. Maria Lamberg – Joni Ihanus, Finland

3. Kirsi Kinnunen – Mikko Ahti, Finland

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

8. Virve Mäkelä - Sami Helenius, Finland

11. Jaana Pylväläinen – Matti Kantola, Finland

12. Silva Brorsson - Jerzy Borowski, Sweden

14. Elena Pletneva - Dmitry Suftin, Russia

15. Eija Hämäläinen – Aleksi Seppänen, Finland

16. Tarja Kontio – Mikko Koskelainen, Finland

17. Valentina Cheremoshkina – Valerii Katsyr, Russia

152. Juha Penttinen – Tea Kantola, Finland

 

Foxtrot 

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

3. Kirsi Kinnunen – Mikko Ahti, Finland

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

8. Virve Mäkelä - Sami Helenius, Finland

11. Jaana Pylväläinen – Matti Kantola, Finland

12. Silva Brorsson - Jerzy Borowski, Sweden

14. Elena Pletneva - Dmitry Suftin, Russia

15. Eija Hämäläinen – Aleksi Seppänen, Finland

17. Valentina Cheremoshkina – Valerii Katsyr, Russia

152. Juha Penttinen – Tea Kantola, Finland

153. Petri Hietala – Jutta Helenius, Finland

 

 Quickstep 

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

8. Virve Mäkelä - Sami Helenius, Finland

12. Silva Brorsson - Jerzy Borowski, Sweden

14. Elena Pletneva - Dmitry Suftin, Russia

15. Eija Hämäläinen – Aleksi Seppänen, Finland

16. Tarja Kontio – Mikko Koskelainen, Finland

17. Valentina Cheremoshkina – Valerii Katsyr, Russia

 

BRONZE LATIN A

 

Cha Cha

2. Anri Karhu – Janne Outinen, Finland

4. Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland

3. Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland

9. Annika Sharp – Marko Keränen, Finland

10. Milla Himberg – Robert Virenius, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

 

Samba

1. Henna Haataja – Joni Ihanus, Finland

3. Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland

4. Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland

5. Satu Saari – Henri Tanner, Finland

10. Milla Himberg – Robert Virenius, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

 

 Rumba

1. Henna Haataja – Joni Ihanus, Finland

3. Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland

4. Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland

5. Satu Saari – Henri Tanner, Finland

9. Annika Sharp – Marko Keränen, Finland

10. Milla Himberg – Robert Virenius, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

 

Paso Doble

3. Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland

4. Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

 

Jive

2. Anri Karhu – Janne Outinen, Finland

3. Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland

5. Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland

9. Annika Sharp – Marko Keränen, Finland

10. Milla Himberg – Robert Virenius, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

 

BRONZE LATIN B

 

Cha Cha 

1. Sanna Jussila – Joni Ihanus, Finland

3. Sari Siikander – Mikko Ahti, Finland

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

5. Heidi Toivio – Henri Tanner, Finland

9. Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

10. Martzu Berg  – Robert Virenius, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

20. Elena Kangasaho – Markku Hyvärinen, Finland

151. Timo Salminen – Katrine Barck, Finland

 

 Samba

1. Sanna Jussila – Joni Ihanus, Finland

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

5. Heidi Toivio – Henri Tanner, Finland

8. Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

9. Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

20. Elena Kangasaho – Markku Hyvärinen, Finland

 

Rumba 

1. Sanna Jussila – Joni Ihanus, Finland

3. Sari Siikander – Mikko Ahti, Finland

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

5. Heidi Toivio – Henri Tanner, Finland

8. Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

9. Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

20. Elena Kangasaho – Markku Hyvärinen, Finland

22. Meriitta Kyötikki-Virtanen – Emil Hallberg, Finland

151. Timo Salminen – Katrine Barck, Finland

 

Paso Doble 

3. Sari Siikander – Mikko Ahti, Finland

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

5. Heidi Toivio – Henri Tanner, Finland

8. Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

9. Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

20. Elena Kangasaho – Markku Hyvärinen, Finland

 

 Jive 

4. Sari Piironen – Matti Puro, Finland

5. Heidi Toivio – Henri Tanner, Finland

8. Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

9. Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

20. Elena Kangasaho – Markku Hyvärinen, Finland

22. Meriitta Kyötikki-Virtanen – Emil Hallberg, Finland

151. Timo Salminen – Katrine Barck, Finland

 

SILVER BALLROOM A

 

Waltz

11. Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

22. Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

 

Tango

11. Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

 

Viennese Waltz

11. Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

22. Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

 

Foxtrot

11. Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

 

 Quickstep

11. Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

22. Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

 

SILVER BALLROOM B

 

Waltz 

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

11. Sari Susi – Matti Kantola, Finland

12. Silva Brorsson - Jerzy Borowski, Sweden

16. Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland

17. Larissa Savelieva – Valerii Katsyr, Russia

23. Rasa Ona Inokaitiene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

24. Elina Achté – Karri Rinne, Finland

25. Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

154. Jore Aitamurto – Tea Kantola, Finland

 

Tango 

1. Maria Lamberg – Joni Ihanus, Finland

11. Sari Susi – Matti Kantola, Finland

12. Silva Brorsson - Jerzy Borowski, Sweden

16. Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland

17. Larissa Savelieva – Valerii Katsyr, Russia

23. Rasa Ona Inokaitiene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

24. Elina Achté – Karri Rinne, Finland

25. Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

154. Jore Aitamurto – Tea Kantola, Finland

 

Viennese Waltz 

1. Maria Lamberg – Joni Ihanus, Finland

12. Silva Brorsson - Jerzy Borowski, Sweden

16. Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland

17. Larissa Savelieva – Valerii Katsyr, Russia

23. Rasa Ona Inokaitiene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

24. Elina Achté – Karri Rinne, Finland

25. Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

154. Jore Aitamurto – Tea Kantola, Finland

 

 Foxtrot 

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

11. Sari Susi – Matti Kantola, Finland

12. Silva Brorsson - Jerzy Borowski, Sweden

16. Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland

17. Larissa Savelieva – Valerii Katsyr, Russia

23. Rasa Ona Inokaitiene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

24. Elina Achté – Karri Rinne, Finland

25. Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

154. Jore Aitamurto – Tea Kantola, Finland

 

Quickstep 

11. Sari Susi – Matti Kantola, Finland

12. Silva Brorsson - Jerzy Borowski, Sweden

16. Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland

17. Larissa Savelieva – Valerii Katsyr, Russia

23. Rasa Ona Inokaitiene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

24. Elina Achté – Karri Rinne, Finland

25. Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

15. Jore Aitamurto – Tea Kantola, Finland

 

SILVER LATIN A

 

Cha Cha

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

3. Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland

5. Heidi Toivio – Henri Tanner, Finland

10. Anna Hynninen – Robert Virenius, Finland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

26. Żaneta Szewczyk – Robert Rowiński, Poland

 

Samba

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

3. Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland

5. Heidi Toivio – Henri Tanner, Finland

10. Anna Hynninen – Robert Virenius, Finland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

26. Żaneta  Szewczyk – Robert Rowiński, Poland

 

 

Rumba

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

3. Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland

5. Heidi Toivio – Henri Tanner, Finland

10. Anna Hynninen – Robert Virenius, Finland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

26. Żaneta  Szewczyk – Robert Rowiński, Poland

 

 Paso Doble

3. Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland

5. Heidi Toivio – Henri Tanner, Finland

10. Anna Hynninen – Robert Virenius, Finland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

26. Żaneta  Szewczyk – Robert Rowiński, Poland

 

 Jive

3. Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland

5. Heidi Toivio – Henri Tanner, Finland

10. Anna Hynninen – Robert Virenius, Finland

19. Natalia Stepanova – Kirill Netsvetaev, Russia

26. Żaneta  Szewczyk – Robert Rowiński, Poland

 

 

SILVER LATIN B

 

Cha Cha 

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

3. Sari Siikander – Mikko Ahti, Finland

4. Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland

5. Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

9. Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

20. Elena Kangasaho – Markku Hyvärinen, Finland

22. Raili Altmets – Emil Hallberg, Finland

23. Rasa Tratuliene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

27. Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

30. Maria Vladimirtseva - Evgenii Bobkov, Russia

151. Timo Salminen – Katrine Barck, Finland

 

Samba

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

4. Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland

5. Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

9. Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

20. Elena Kangasaho – Markku Hyvärinen, Finland

22. Raili Altmets – Emil Hallberg, Finland

23. Rasa Tratuliene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

27. Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

30. Maria Vladimirtseva - Evgenii Bobkov, Russia

 

Rumba 

1. Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

3. Sari Siikander – Mikko Ahti, Finland

4. Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland

5. Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

9. Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

20. Elena Kangasaho – Markku Hyvärinen, Finland

22. Raili Altmets – Emil Hallberg, Finland

23. Rasa Tratuliene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

27. Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

30. Maria Vladimirtseva - Evgenii Bobkov, Russia

151. Timo Salminen – Katrine Barck, Finland

 

Paso Doble

4. Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland

5. Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

9. Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

20. Elena Kangasaho – Markku Hyvärinen, Finland

22. Raili Altmets – Emil Hallberg, Finland

23. Rasa Tratuliene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

27. Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

30. Maria Vladimirtseva - Evgenii Bobkov, Russia

 

Jive

4. Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland

5. Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

9. Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

18. Anna Schmitt - Jonathan Chmielewski, Poland

20. Elena Kangasaho – Markku Hyvärinen, Finland

22. Raili Altmets – Emil Hallberg, Finland

23. Rasa Tratuliene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

27. Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

30. Maria Vladimirtseva - Evgenii Bobkov, Russia

151. Timo Salminen – Katrine Barck, Finland

 

GOLD BALLROOM A

 

Waltz

24. Minna Perttu – Karri Rinne, Finland

57. Jenni Palvimo – Markus Hirvonen, Finland

 

Tango

22. Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

24. Minna Perttu – Karri Rinne, Finland

 

 Viennese Waltz

22. Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

24. Minna Perttu – Karri Rinne, Finland

 

 Foxtrot

22. Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

24. Minna Perttu – Karri Rinne, Finland

 

Quickstep

24. Minna Perttu – Karri Rinne, Finland

 

GOLD BALLROOM B

 

Waltz

8. Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

17. Larissa Savelieva – Valerii Katsyr, Russia

23. Rasa Ona Inokaitiene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

24. Raili Altmets – Karri Rinne, Finland

25. Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

29. Małgorzata Pomianowska - Jan Borecki, Poland

158. Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

 

Tango

8. Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

17. Larissa Savelieva – Valerii Katsyr, Russia

23. Rasa Ona Inokaitiene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

24. Raili Altmets – Karri Rinne, Finland

25. Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

29. Małgorzata Pomianowska - Jan Borecki, Poland

158. Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

 

Viennese Waltz

8. Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

17. Larissa Savelieva – Valerii Katsyr, Russia

23. Rasa Ona Inokaitiene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

24. Raili Altmets – Karri Rinne, Finland

25. Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

29. Małgorzata Pomianowska - Jan Borecki, Poland

158. Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

 

Foxtrot

8. Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

17. Larissa Savelieva – Valerii Katsyr, Russia

23. Rasa Ona Inokaitiene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

24. Raili Altmets – Karri Rinne, Finland

25. Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

29. Małgorzata Pomianowska - Jan Borecki, Poland

 158. Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

 

Quickstep

8. Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

17. Larissa Savelieva – Valerii Katsyr, Russia

23. Rasa Ona Inokaitiene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

24. Raili Altmets – Karri Rinne, Finland

25. Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

29. Małgorzata Pomianowska - Jan Borecki, Poland

158. Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

 

GOLD LATIN A

 

Cha Cha

4. Sanna Kivivuori – Matti Puro, Finland

 

Samba

4. Sanna Kivivuori – Matti Puro, Finland

22. Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

 

Rumba

4. Sanna Kivivuori – Matti Puro, Finland

 

Paso Doble

4. Sanna Kivivuori – Matti Puro, Finland

22. Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

 

Jive

4. Sanna Kivivuori – Matti Puro, Finland

22. Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

 

 

GOLD LATIN B

 

Cha Cha

4. Päivi Perä – Matti Puro, Finland

5. Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

20. Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland

23. Rasa Tratuliene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

27. Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

156. Juha Mäkelä – Maria Kangasaho, Finland

 

Samba

4. Päivi Perä – Matti Puro, Finland

5. Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

20. Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland

23. Rasa Tratuliene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

27. Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

156. Juha Mäkelä – Maria Kangasaho, Finland

 

Rumba

4. Päivi Perä – Matti Puro, Finland

5. Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

20. Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland

23. Rasa Tratuliene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

27. Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

156. Juha Mäkelä – Maria Kangasaho, Finland

 

Paso Doble

4. Päivi Perä – Matti Puro, Finland

5. Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

20. Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland

23. Rasa Tratuliene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

27. Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

156. Juha Mäkelä – Maria Kangasaho, Finland

 

Jive

4. Päivi Perä – Matti Puro, Finland

5. Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

20. Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland

23. Rasa Tratuliene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

27. Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

156. Juha Mäkelä – Maria Kangasaho, Finland

 

SCHOLARSHIP BALLROOM A

11. Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

24. Minna Perttu – Karri Rinne, Finland

157. Jari Salo – Liisa Setälä, Finland

 

SCHOLARSHIP BALLROOM B 10

8. Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

12. Silva Brorsson - Jerzy Borowski, Sweden

14. Elena Pletneva - Dmitry Suftin, Russia

15. Eija Hämäläinen – Aleksi Seppänen, Finland

16. Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland

23. Rasa Ona Inokaitiene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

24. Raili Altmets – Karri Rinne, Finland

25. Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

29. Małgorzata Pomianowska - Jan Borecki, Poland

157. Jari Salo – Liisa Setälä, Finland

 

SCHOLARSHIP LATIN A

4. Sanna Kivivuori – Matti Puro, Finland

22. Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

26. Żaneta  Szewczyk – Robert Rowiński, Poland

 

SCHOLARSHIP LATIN B 

4. Päivi Perä – Matti Puro, Finland

20. Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland

22. Raili Altmets – Emil Hallberg, Finland

23. Rasa Tratuliene - Rimvydas Cernajus, Lithuania

27. Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

30. Maria Vladimirtseva - Evgenii Bobkov, Russia

31. Kristiina Roy – Alexey Smolyaninov, Finland

156. Juha Mäkelä – Maria Kangasaho, Finland

  

JUVENILE BALLROOM (U 12) 

32. Elias Rajaniemi – Minea Tillan, Finland

34. Benjamin Ahti – Hede Liis Kilp, Finland

37. Matti Mankkinen – Ella Pruikkonen, Finland

38. Roni Antikainen – Nuppu Kantola, Finland

39. Krisjanis Caunitis - Alexandra Sofieva, Finland

41. Oliver Lindqvist - Minea Lepojärvi, Finland

42. Antti Ainoa – Aada Väisänen, Finland

43. Jimi Eskelinen – Veera Laakso, Finland

88. Dominic Rauvanto – Kira Polishchuk, Finland

 

JUVENILE LATIN (U 12) 

32. Elias Rajaniemi – Minea Tillan, Finland

34. Benjamin Ahti – Hede Liis Kilp, Finland

37. Matti Mankkinen – Ella Pruikkonen, Finland

38. Roni Antikainen – Nuppu Kantola, Finland

39. Krisjanis Caunitis - Alexandra Sofieva, Finland

41. Oliver Lindqvist - Minea Lepojärvi, Finland

42. Antti Ainoa – Aada Väisänen, Finland

43. Jimi Eskelinen – Veera Laakso, Finland

88. Dominic Rauvanto – Kira Polishchuk, Finland

 

JUNIOR 1 BALLROOM (U14)

44. Elias Haapalainen – Linnéa Ahti, Finland

45. Eeli Iivonen – Jenniina Virtanen, Finland

46. Stefan Kagadi – Maria Soitonen, Finland

47. Nikita Haruns – Diana Leskinen, Finland

48. Oliver Painilainen - Iiris Aaltonen, Finland

49. Mikke Luttinen – Erika Lahdenperä, Finland

50. Kaapo Tusa – Malin Gustafsson, Finlan

89. Samuel Rauvanto – Elli Lehtonen, Finland

 

JUNIOR 1 LATIN (U 14)

44. Elias Haapalainen – Linnéa Ahti, Finland

45. Eeli Iivonen – Jenniina Virtanen, Finland

46. Stefan Kagadi – Maria Soitonen, Finland

47. Nikita Haruns – Diana Leskinen, Finland

48. Oliver Painilainen - Iiris Aaltonen, Finland

49. Mikke Luttinen – Eerika Lahdenperä, Finland

50. Kaapo Tusa – Malin Gustafsson, Finland

89. Samuel Rauvanto – Elli Lehtonen, Finland

 

JUNIOR 2 BALLROOM (U 16)

51. Andrey Grigoriev – Maria Roshal, Russia

52. Aaro Ristola – Elviira Jokela, Finland

53. Miikka Ahonen – Sanni Ruutu, Finland

54. Jaakko Viinamäki – Synne Kristiansen, Finland

55. Miko Luttinen – Hanna Pörsti, Finland

 

JUNIOR 2 LATIN (U 16)

51. Andrey Grigoriev – Maria Roshal, Russia

52. Aaro Ristola – Elviira Jokela, Finland

53. Miikka Ahonen – Sanni Ruutu, Finland

55. Miko Luttinen – Hanna Pörsti, Finland

56. Ron Dobrjanski-Piirsalu – Sofia Tshizova, Estonia

 

 AMATEUR BALLROOM

1. Joni Ihanus – Kathrine Barck, Finland

57. Markus Hirvonen – Liisa Setälä, Finland

59. Eemeli Tusa – Scarlett Houston, England

60. Nicolai Bouet - Anna Shagalina, Denmark

61. Otto Ståhlberg - Kelly Hallik, Finland

62. Aleksi Annola - Emma Vikman, Finland

93. Mihai Cotos - Stephanie Leyden, Australia

 

AMATEUR LATIN 

59. Eemeli Tusa – Scarlett Houston, England

63. Robert Virenius – Veera Hedman, Finland

64. Leo Pusa – Inka Hakomäki, Finland

65. Juho Taskinen – Pinja Koskela, Finland

66. Roope Heikkilä – Nita Ronkainen, Finland

67. Miko Sirolinna - Laura Lackman, Finland

68. Matti Kaksonen – Silja Rantala, Finland

70. Robin Högdal – Sini Ilves, Finland

71. Esa-Petter Österman - Milla Partonen, Finland

94. Valeriu Leontiev - Line Martin Smed, Denmark

 

PROFESSIONAL BALLROOM

72. Tomasz Wezykowski - Iaroslava Perederii, England

73. Jaak Vainomaa – Tiina Tulikallio, Finland

 

PROFESSIONAL LATIN

73. Jaak Vainomaa – Tiina Tulikallio, Finland

74. Roberto Kinnl – Sirpa Rantanen, Finland

75. Mikko Matikka – Kerttu Sakki, Finland

76. Kirill Voronin – Tatiana Kosenko, Russia

91. Kirill Netvetaev - Aleksandra Antonenko, Russia

92. Andrey Stadnichenko - Ekaterina Kurepina, Russia

 

SENIOR BALLROOM

77. Harri Harjula – Sanna Kakko, Finland

78. Juha Viemerö – Elina Viemerö, Finland

79. Saku Väätänen – Katja Väätänen, Finland

80. Karlis Caunitis – Darta Caunite, Finland

81. Aleksi Volanen – Outi Pöntinen, Finland

82. Alexander Ivanitskiy - Irene Hägerström, Finland

157. Jari Salo – Kristiina Salo, Finland

 

SENIOR LATIN

79. Saku Väätänen – Katja Väätänen, Finland

81. Aleksi Volanen – Outi Pöntinen, Finland

83. Jozsef Nador - Szilvia Nador, Sweden

84. Petri Järvinen – Ulla Järvinen, Finland

85. Teuvo Laine – Raija Laine, Finland

86. Tero Laakso – Terhi Laakso, Finland

87. Jari Sermiö – Jaana Savolainen, Finland