Elevent Star ProAm, Helsinki, 1 April 2017

 

Adjudicators

A - Arunas Bizokas
B - Andrey Bushchik
D - Jukka Haapalainen
C - Hanna Karttunen
E - Markku Luttinen

 

NEWCOMER WALTZ A

Jenni Palvimo – Markus Hirvonen, Finland

Anu Vilvala – Mikko Koskelainen, Finland

Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland

 

NEWCOMER WALTZ B

Sari Susi - Matti Kantola, Finland

Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

Anu Vilvala – Mikko Koskelainen, Finland

Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland

Sari Puhilas – Henri Tanner, Finland

Emma Loven – Dmitri Barilo, Sweden

Kirsi Siukonen - Antti-Pekka Pitkänen, Finland

 

NEWCOMER TANGO A

Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland

 

NEWCOMER TANGO B

Sari Susi - Matti Kantola, Finland

Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland

Emma Loven – Dmitri Barilo, Sweden

 

NEWCOMER CHA CHA A

Sanna Jussila – Joni Ihanus, Finland

 

NEWCOMER CHA CHA B

Martzu Berg – Timi Nyman, Finland

Olga Orrit – Dmitri Barilo, Sweden

Merja Valtonen – Marko Keränen, Finland

Sanna Jussila – Joni Ihanus, Finland

Sari Piironen – Emil Hallberg, Finland

Antti Ahola-Huhta – Saara Tuikkala, Finland

 

NEWCOMER JIVE B

Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

Olga Orrit – Dmitri Barilo, Sweden

Jenni Kankkunen – Matti Puro, Finland

Pekka Katainen – Maria Kangasaho, Finland

 

BRONZE BALLROOM A

 

Waltz

Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

Maarika Mattheiszen – Sami Helenius, Finland

Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

Iris Hakulinen – Janne Outinen, Finland

Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

Kirsi Siukonen - Antti-Pekka Pitkänen, Finland

 

Tango

Maarika Mattheiszen – Sami Helenius, Finland

Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

Iris Hakulinen – Janne Outinen, Finland

Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

 

Viennese Waltz

Maarika Mattheiszen – Sami Helenius, Finland

Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

Iris Hakulinen – Janne Outinen, Finland

 

Foxtrot

Maarika Mattheiszen – Sami Helenius, Finland

Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

 

Quickstep

Maarika Mattheiszen – Sami Helenius, Finland

Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

 

BRONZE BALLROOM B

 

Waltz

Sari Susi - Matti Kantola, Finland

Virve Mäkelä – Sami Helenius, Finland

Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland

Sari Puhilas – Henri Tanner, Finland

Emma Loven – Dmitri Barilo, Sweden

Ekaterina Kostetskaia – Ivan Bagaev, Russia

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Tarja Kontio – Mikko Koskelainen, Finland

Kirsi Siukonen - Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Pauli Schukov - Maija Salminen, Finland

 

Tango

Sari Susi - Matti Kantola, Finland

Virve Mäkelä – Sami Helenius, Finland

Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland

Emma Loven – Dmitri Barilo, Sweden

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Tarja Kontio – Mikko Koskelainen, Finland

 

Viennese Waltz

Ekaterina Kostetskaia – Ivan Bagaev, Russia

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Pauli Schukov - Maija Salminen, Finland

 

Foxtrot

Sari Susi - Matti Kantola, Finland

Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland

Emma Loven – Dmitri Barilo, Sweden

Ekaterina Kostetskaia – Ivan Bagaev, Russia

Kirsi Siukonen - Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Pauli Schukov - Maija Salminen, Finland

 

Quickstep

Sari Susi - Matti Kantola, Finland

Virve Mäkelä – Sami Helenius, Finland

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Tarja Kontio – Mikko Koskelainen, Finland

 

BRONZE LATIN A

 

Cha Cha

Katju Kauppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Kirsi Vuosalmi – Kirill Voronin, Finland

Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

Anna-Kaisa Sutinen – Henri Tanner, Finland

Iris Hakulinen – Janne Outinen, Finland

 

Samba

Katju Kauppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Kirsi Vuosalmi – Kirill Voronin, Finland

Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

 

Rumba

Sari Susi - Matti Kantola, Finland

Katju Kauppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Kirsi Vuosalmi – Kirill Voronin, Finland

Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland

Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

 

Paso Doble

Katju Kauppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

 

Jive

Katju Kauppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

Iris Hakulinen – Janne Outinen, Finland

Helinä Kiviniemi – Emil Hallberg, Finland

 

BRONZE LATIN B

 

Cha Cha

Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland

Elena Kangasaho – Kirill Voronin, Finland

Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

Olga Orrit – Dmitri Barilo, Sweden

 

Samba

Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland

Elena Kangasaho – Kirill Voronin, Finland

Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

Olga Orrit – Dmitri Barilo, Sweden

Antti Ahola-Huhta – Saara Tuikkala, Finland

 

Rumba

Sari Susi - Matti Kantola, Finland

Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland

Elena Kangasaho – Kirill Voronin, Finland

Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland

Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

Sari Puhilas – Henri Tanner, Finland

Olga Orrit – Dmitri Barilo, Sweden

 

Paso Doble

Elena Kangasaho – Kirill Voronin, Finland

Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

Olga Orrit – Dmitri Barilo, Sweden

 

Jive

Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland

Elena Kangasaho – Kirill Voronin, Finland

Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland

Olga Orrit – Dmitri Barilo, Sweden

 

 

SILVER BALLROOM A

 

Waltz

Jorma Aitamurto – Tea Kantola, Finland

Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland

Pauli Schukov – Maija Salminen, Finland

Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland

  

Tango

Jorma Aitamurto – Tea Kantola, Finland

Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland

Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

 

Viennese Waltz

Jorma Aitamurto – Tea Kantola, Finland

Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland

Pauli Schukov – Maija Salminen, Finland

Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland

 

Foxtrot

Jorma Aitamurto – Tea Kantola, Finland

Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland

Pauli Schukov – Maija Salminen, Finland

Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland

 

Quickstep

Jorma Aitamurto – Tea Kantola, Finland

Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland

 

SILVER BALLROOM B

 

Waltz

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Pauli Schukov – Maija Salminen, Finland

Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland

Kari Teräsniska – Tea Kantola, Finland

Veronika Elmet – Ilari Lehtonen, Finland

Ekaterina Kostetskaia – Ivan Bagaev, Russia

Natalia Nayanova – Vladislav Vinogradov, Russia

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Olga Tikhanova – German Mazhirin, Russia

Tarja Stenberg - Henri Tanner, Finland

 

Tango

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Kari Teräsniska – Tea Kantola, Finland

Veronika Elmet – Ilari Lehtonen, Finland

Emma Loven – Dmitri Barilo, Sweden

Ekaterina Kostetskaia – Ivan Bagaev, Russia

Natalia Nayanova – Vladislav Vinogradov, Russia

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Olga Tikhanova – German Mazhirin, Russia

 

Viennese Waltz

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Pauli Schukov – Maija Salminen, Finland

Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland

Kari Teräsniska – Tea Kantola, Finland

Veronika Elmet – Ilari Lehtonen, Finland

Ekaterina Kostetskaia – Ivan Bagaev, Russia

Natalia Nayanova – Vladislav Vinogradov, Russia

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Olga Tikhanova – German Mazhirin, Russia

 

Foxtrot

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Pauli Schukov – Maija Salminen, Finland

Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland

Kari Teräsniska – Tea Kantola, Finland

Veronika Elmet – Ilari Lehtonen, Finland

Ekaterina Kostetskaia – Ivan Bagaev, Russia

Natalia Nayanova – Vladislav Vinogradov, Russia

Olga Tikhanova – German Mazhirin, Russia

 

Quickstep

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Kari Teräsniska – Tea Kantola, Finland

Veronika Elmet – Ilari Lehtonen, Finland

Ekaterina Kostetskaia – Ivan Bagaev, Russia

Natalia Nayanova – Vladislav Vinogradov, Russia

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Olga Tikhanova – German Mazhirin, Russia

 

SILVER LATIN A

 

Cha Cha

Katju Kauppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Anna Hynninen – Kirill Voronin, Finland

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Anna-Kaisa Sutinen – Henri Tanner, Finland

Manuja Hughes – Gunnar Gunnarsson, England

 

Samba

Katju Kauppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Anna Hynninen – Kirill Voronin, Finland

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Manuja Hughes – Gunnar Gunnarsson, England

 

Rumba

Katju Kauppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Manuja Hughes – Gunnar Gunnarsson, England

 

Paso Doble

Katju Kauppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Manuja Hughes – Gunnar Gunnarsson, England

 

Jive

Katju Kauppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Manuja Hughes – Gunnar Gunnarsson, England

 

SILVER LATIN B

 

Cha Cha

Elena Kangasaho – Kirill Voronin, Finland

Päivi Perä – Janne Talasma, Finland

Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland

Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Olga Orrit – Dmitri Barilo, Sweden

 

Samba

Elena Kangasaho – Kirill Voronin, Finland

Päivi Perä – Janne Talasma, Finland

Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland

Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Maria Lehtiö – Henri Tanner, Finland

Rumba

Elena Kangasaho – Kirill Voronin, Finland

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Päivi Perä – Janne Talasma, Finland

Sari Paajanen – Marko Keränen, FInland

Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Olga Orrit – Dmitri Barilo, Sweden

 

Paso Doble

Elena Kangasaho – Kirill Voronin, Finland

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Päivi Perä – Janne Talasma, Finland

Sari Paajanen – Marko Keränen, FInland

Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

 

Jive

Elena Kangasaho – Kirill Voronin, Finland

Päivi Perä – Janne Talasma, Finland

Sari Paajanen – Marko Keränen, FInland

Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Olga Orrit – Dmitri Barilo, Sweden

 

GOLD BALLROOM A

 

Waltz

Anna Belozerskikh – Matti Kantola, Finland

Timo Savolainen – Tea Kantola, Finland

Marina Sinyavskaya – Dimitrii Smirnov, Russia

 

Tango

Anna Belozerskikh – Matti Kantola, Finland

Marina Sinyavskaya – Dimitrii Smirnov, Russia

 

Viennese Waltz

Marina Sinyavskaya – Dimitrii Smirnov, Russia

 

Foxtrot

Anna Belozerskikh – Matti Kantola, Finland

Timo Savolainen – Tea Kantola, Finland

Marina Sinyavskaya – Dimitrii Smirnov, Russia

 

Quickstep

Marina Sinyavskaya – Dimitrii Smirnov, Russia

 

GOLD BALLROOM B

 

Waltz

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Anna Belozerskikh – Matti Kantola, Finland

Timo Savolainen – Tea Kantola, Finland

Veronika Elmet – Ilari Lehtonen, Finland

Jari Salo – Liisa Setälä, Finland

Natalia Nayanova – Vladislav Vinogradov, Russia

Marina Sinyavskaya – Dimitrii Smirnov, Russia

Martti Halme – Saara Tuikkala, Finland

 

Tango

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Anna Belozerskikh – Matti Kantola, Finland

Timo Savolainen – Tea Kantola, Finland

Veronika Elmet – Ilari Lehtonen, Finland

Jari Salo – Liisa Setälä, Finland

Natalia Nayanova – Vladislav Vinogradov, Russia

Marina Sinyavskaya – Dimitrii Smirnov, Russia

Martti Halme – Saara Tuikkala, Finland

 

Viennese Waltz

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Timo Savolainen – Tea Kantola, Finland

Veronika Elmet – Ilari Lehtonen, Finland

Jari Salo – Liisa Setälä, Finland

Natalia Nayanova – Vladislav Vinogradov, Russia

Marina Sinyavskaya – Dimitrii Smirnov, Russia

  

Foxtrot

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Anna Belozerskikh – Matti Kantola, Finland

Timo Savolainen – Tea Kantola, Finland

Veronika Elmet – Ilari Lehtonen, Finland

Jari Salo – Liisa Setälä, Finland

Natalia Nayanova – Vladislav Vinogradov, Russia

Marina Sinyavskaya – Dimitrii Smirnov, Russia

Martti Halme – Saara Tuikkala, Finland

 

Quickstep

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Timo Savolainen – Tea Kantola, Finland

Veronika Elmet – Ilari Lehtonen, Finland

Jari Salo – Liisa Setälä, Finland

Natalia Nayanova – Vladislav Vinogradov, Russia

Marina Sinyavskaya – Dimitrii Smirnov, Russia

Martti Halme – Saara Tuikkala, Finland

 

GOLD LATIN A

 

Cha Cha

Jani Vänninen – Heli Hyvärinen, Finland

Manuja Hughes – Gunnar Gunnarsson, England

 

Samba

Jani Vänninen – Heli Hyvärinen, Finland

Manuja Hughes – Gunnar Gunnarsson, England

 

Rumba

Jani Vänninen – Heli Hyvärinen, Finland

Manuja Hughes – Gunnar Gunnarsson, England

 

Paso Doble

Manuja Hughes – Gunnar Gunnarsson, England

 

Jive

Jani Vänninen – Heli Hyvärinen, Finland

Manuja Hughes – Gunnar Gunnarsson, England

 

GOLD LATIN B

 

Cha Cha

Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland

Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Cecilia Björkman – Dmitri Barilo, Sweden

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Ling Pak – Rachid Malki, Hong Hong

Maarit Bystedt – Kirill Voronin, Finland

 

Samba

Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Cecilia Björkman – Dmitri Barilo, Sweden

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Ling Pak – Rachid Malki, Hong Hong

Maarit Bystedt – Kirill Voronin, Finland

 

Rumba

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Sari Paajanen – Marko Keränen, FInland

Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Cecilia Björkman – Dmitri Barilo, Sweden

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Ling Pak – Rachid Malki, Hong Hong

Maarit Bystedt – Kirill Voronin, Finland

 

Paso Doble

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Cecilia Björkman – Dmitri Barilo, Sweden

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Ling Pak – Rachid Malki, Hong Hong

Maarit Bystedt – Kirill Voronin, Finland

 

Jive

Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Cecilia Björkman – Dmitri Barilo, Sweden

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Ling Pak – Rachid Malki, Hong Hong

Maarit Bystedt – Kirill Voronin, Finland

 

SCHOLARSHIP  BALLROOM A

Sofia Kohtala – Sami Helenius, Finland

Marina Sinyavskaya – Dimitrii Smirnov, Russia

 

SCHOLARSHIP BALLROOM B

Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland

Kari Teräsniska – Tea Kantola, Finland

Veronika Elmet – Ilari Lehtonen, Finland

Jari Salo – Liisa Setälä, Finland

Natalia Nayanova – Vladislav Vinogradov, Russia

Olga Tikhanova – German Mazhirin, Russia

Marina Sinyavskaya – Dimitrii Smirnov, Russia

 

SCHOLARSHIP LATIN B

Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia

Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland

Elena Lazebnik – Kirill Netsvetaev, Russia

Cecilia Björkman – Dmitri Barilo, Sweden

Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland

Maarit Bystedt – Kirill Voronin, Finland

Kuvagalleria

Tähän kuvagalleriaan on poimittu vain osa kaikista kilpailun kuvista. 
@ Kuvauspalvelu Salopino, 2017

Katso kaikki kuvat