Parit

HUOM.
korkeintaan 8 paria -> suora finaali
9 paria tai enemmän -> semifinaali
 

Newcomer Viennese Waltz A

1 Salla Laakso – Matti Puro, Finland
3 Irina Moilanen – Mikko Vikman, Finland
5 Anu Vilvala – Mikko Koskelainen, Finland

Newcomer Viennese Waltz B

6 Kirsten Funder Sjöholm – Dmitri Barilo, Sweden
5 Anu Vilvala – Mikko Koskelainen, Finland
7 Anitta Kerminen – Janne Outinen, Finland     
81 Jenni Kankkunen – Matti Puro, Finland

Newcomer Tango A

3 Irina Moilanen – Mikko Vikman, Finland
5 Anu Vilvala – Mikko Koskelainen, Finland
9 Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland
11 Kirsi Siukonen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
13 Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland
151 Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland


Newcomer Tango B

1 Sari Piironen – Matti Puro, Finland
5 Anu Vilvala – Mikko Koskelainen, Finland
6 Kirsten Funder Sjöholm – Dmitri Barilo, Sweden
7 Minna Metsärinne – Janne Outinen, Finland
9 Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland
11 Kirsi Siukonen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
13 Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland
15 Susanne Theiler – Roberto Kinnl, Austria
151 Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland
152 Petri Hietala – Jutta Helenius, Finland

 
Newcomer Samba A

17 Lilia Shakirzyanova – Andrew Cuerden, United Kingdom
82 Jenni Rauhala – Marko Keränen, Finland


Newcomer Samba B

8 Olga Äyräväinen – Janne Outinen, Finland
16 Susanne Theiler – Roberto Kinnl, Austria
17 Ann Forshaw – Andrew Cuerden, United Kingdom
18 Anne Tajasvuo-Piispa – Juha Leskinen, Finland
19 Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland


Newcomer Rumba A

10 Sanna Jussila – Joni Ihanus, Finland
17 Lilia Shakirzyanova – Andrew Cuerden, United Kingdom

 
Newcomer Rumba B

2 Sari Piironen – Matti Puro, Finland
8 Anitta Kerminen – Janne Outinen, Finland
10 Sanna Jussila – Joni Ihanus, Finland
16 Susanne Theiler – Roberto Kinnl, Austria
17 Ann Forshaw - Andrew Cuerden, United Kingdom
18 Anne Tajasvuo-Piispa – Juha Leskinen, Finland
19 Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland

 
Bronze Ballroom A

Waltz
3 Hanna Keisa – Mikko Vikman, Finland
9 Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland
11 Kirsi Siukonen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
20 Sari Susi – Matti Kantola, Finland
21 Katarzyna Długosz – Wojciech Jesche, Poland
153 Veijo Keveri – Tea Kantola, Finland
151 Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland

Tango
3 Jaana Pylväläinen – Mikko Vikman, Finland
9 Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland
11 Kirsi Siukonen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
20 Sari Susi – Matti Kantola, Finland
21 Katarzyna Długosz – Wojciech Jesche, Poland
151 Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland

Viennese Waltz
20 Sari Susi – Matti Kantola, Finland
153 Veijo Keveri – Tea Kantola, Finland

Foxtrot
3 Jaana Pylväläinen – Mikko Vikman, Finland
20 Sari Susi – Matti Kantola, Finland
154 Lauri Kangasmäki – Katri Vikman, Finland
153 Veijo Keveri – Tea Kantola, Finland

Quickstep
20 Sari Susi – Matti Kantola, Finland
154 Lauri Kangasmäki – Katri Vikman, Finland


Bronze Ballroom B

Waltz
1 Sari Piironen – Matti Puro, Finland
3 Jaana Pylväläinen – Mikko Vikman, Finland
9 Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland
11 Kirsi Siukonen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
13 Virve Mäkelä – Sami Helenius, Finland
15 Susanne Theiler – Roberto Kinnl, Austria
20 Sari Susi – Matti Kantola, Finland
23 Maria Martinsson – Karl Rasmussen, Sweden
151 Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland
152 Petri Hietala – Jutta Helenius, Finland
153 Veijo Keveri – Tea Kantola, Finland
155 Steen Bödker – Valentina Lundin, Sweden

Tango
3 Jaana Pylväläinen – Mikko Vikman, Finland
6 Kirsten Funder Sjöholm – Dmitri Barilo, Sweden
9 Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland
11 Kirsi Siukonen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
13 Virve Mäkelä – Sami Helenius, Finland
15 Susanne Theiler – Roberto Kinnl, Austria
20 Sari Susi – Matti Kantola, Finland
23 Maria Martinsson – Karl Rasmussen, Sweden
151 Jukka Pakkala – Katri Vikman, Finland
153 Veijo Keveri – Tea Kantola, Finland
155 Steen Bödker – Valentina Lundin, Sweden

Viennese Waltz
6 Kirsten Funder Sjöholm – Dmitri Barilo, Sweden
13 Virve Mäkelä – Sami Helenius, Finland
20 Sari Susi – Matti Kantola, Finland
23 Maria Martinsson – Karl Rasmussen, Sweden
153 Veijo Keveri – Tea Kantola, Finland
155 Steen Bödker – Valentina Lundin, Sweden

Foxtrot
3 Jaana Pylväläinen – Mikko Vikman, Finland
13 Virve Mäkelä – Sami Helenius, Finland
23 Maria Martinsson – Karl Rasmussen, Sweden
20 Sari Susi – Matti Kantola, Finland
153 Veijo Keveri – Tea Kantola, Finland
155 Steen Bödker – Valentina Lundin, Sweden

Quickstep
13 Virve Mäkelä – Sami Helenius, Finland
20 Sari Susi – Matti Kantola, Finland
23 Maria Martinsson – Karl Rasmussen, Sweden
153 Veijo Keveri – Tea Kantola, Finland
155 Steen Bödker – Valentina Lundin, Sweden


Broze Latin A

Cha Cha
2 Tiina Hillervo – Matti Puro, Finland
10 Sanna Jussila – Joni Ihanus, Finland
17 Lilia Shakirzyanova - Andrew Cuerden, United Kingdom
22 Katarzyna Długosz – Wojciech Jesche, Poland
24 Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland
25 Yulia Ivashkova – Paulius Vaskelis, United Kingdom

Samba
17 Lilia Shakirzyanova - Andrew Cuerden, United Kingdom
22 Katarzyna Długosz – Wojciech Jesche, Poland
24 Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland
25 Yulia Ivashkova – Paulius Vaskelis, United Kingdom

Rumba
4 Hanna Keisa – Mikko Vikman, Finland
10 Sanna Jussila – Joni Ihanus, Finland
12 Katju Kaupppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
17 Lilia Shakirzyanova – Andrew Cuerden, United Kingdom
22 Katarzyna Długosz – Wojciech Jesche, Poland
24 Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland
25 Yulia Ivashkova – Paulius Vaskelis, United Kingdom

Paso Doble
12 Katju Kaupppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland

Jive
1 Johanna Varonen – Matti Puro, Finland
12 Katju Kaupppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
17 Lilia Shakirzyanova – Andrew Cuerden, United Kingdom
22 Katarzyna Długosz – Wojciech Jesche, Poland
25 Yulia Ivashkova – Paulius Vaskelis, United Kingdom


Bronze Latin B

Cha Cha
2 Sari Piironen – Matti Puro, Finland
8 Minna Metsärinne – Janne Outinen, Finland
10 Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland
16 Susanne Theiler – Roberto Kinnl, Austria
17 Ann Forshaw– Andrew Cuerden, United Kingdom
18 Anne Tajasvuo-Piispa – Juha Leskinen, Finland
19 Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland
24 Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland
26 Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland
27 Pirkko Hämäläinen – Markku Hyvärinen, Finland
80 Evgenia Zabrodina - Daniil Lunev, Russia
156 Rene Öunväärt – Kia Lehmuskoski, Finland

Samba
8 Olga Äyräväinen – Janne Outinen, Finland
14 Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland
16 Susanne Theiler – Roberto Kinnl, Austria
17 Ann Forshaw – Andrew Cuerden, United Kingdom
19 Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland
24 Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland
26 Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland
27 Pirkko Hämäläinen – Markku Hyvärinen, Finland
80 Evgenia Zabrodina - Daniil Lunev, Russia
156 Rene Öunväärt – Kia Lehmuskoski, Finland

Rumba
10 Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland
14 Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland
16 Susanne Theiler – Roberto Kinnl, Austria
17 Ann Forshaw – Andrew Cuerden, United Kingdom
19 Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland
24 Hanna Lundén – Mikko Ahti, Finland
26 Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland
80 Evgenia Zabrodina - Daniil Lunev, Russia
156 Rene Öunväärt – Kia Lehmuskoski, Finland

Paso Doble
16 Susanne Theiler – Roberto Kinnl, Austria
26 Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland
80 Evgenia Zabrodina – Daniil Lunev, Russia

Jive
14 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
17 Ann Forshaw – Andrew Cuerden, United Kingdom
19 Ritva Liikanen – Marko Keränen, Finland
26 Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland
27 Pirkko Hämäläinen – Markku Hyvärinen, Finland
80 Evgenia Zabrodina – Daniil Lunev, Russia
81 Jenni Kankkunen – Matti Puro, Finland 

Silven Ballroom A

Waltz
3 Hanna Keisa – Mikko Vikman, Finland
20 Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland
21 Katarzyna Długosz – Wojciech Jesche, Poland
28 Minna Ervasti – Karri Rinne, Finland
157 Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

Tango
20 Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland
21 Katarzyna Długosz – Wojciech Jesche, Poland
78 Venla-Linnea Karjalainen – Joni Ihanus, Finland
28 Minna Ervasti – Karri Rinne, Finland
157 Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

Viennese Waltz
20 Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland
28 Minna Ervasti – Karri Rinne, Finland
157 Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

Foxtrot
20 Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland
28 Minna Ervasti – Karri Rinne, Finland
78 Venla-Linnea Karjalainen – Joni Ihanus, Finland
154 Lauri Kangasmäki – Katri Vikman, Finland
157 Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

Quickstep
20 Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland
28 Minna Ervasti – Karri Rinne, Finland
154 Lauri Kangasmäki – Katri Vikman, Finland
157 Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

Silver Ballroom B

Waltz
5 Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland
23 Maria Martinsson – Karl Rasmussen, Sweden
28 Raili Altmets – Karri Rinne, Finland
29 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
32 Elena Grishina – Maxim Sitkin, Russia
155 Steen Bödker – Valentina Lundin, Sweden
157 Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

Tango
5 Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland
23 Maria Martinsson – Karl Rasmussen, Sweden
28 Raili Altmets – Karri Rinne, Finland
29 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
32 Elena Grishina – Maxim Sitkin, Russia
155 Steen Bödker – Valentina Lundin, Sweden
157 Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

Viennese Waltz
5 Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland
23 Maria Martinsson – Karl Rasmussen, Sweden
28 Raili Almets – Karri Rinne, Finland
29 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
32 Elena Grishina – Maxim Sitkin, Russia
155 Steen Bödker – Valentina Lundin, Sweden
157 Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

Foxtrot
5 Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland
23 Maria Martinsson – Karl Rasmussen, Sweden
28 Raili Altmets – Karri Rinne, Finland
29 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
32 Elena Grishina – Maxim Sitkin, Russia
155 Steen Bödker – Valentina Lundin, Sweden
157 Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland

Quickstep
5 Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland
23 Maria Martinsson – Karl Rasmussen, Sweden
28 Raili Altmets – Karri Rinne, Finland
29 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
32 Elena Grishina – Maxim Sitkin, Russia
155 Steen Bödker – Valentina Lundin, Sweden
157 Rene Öunväärt – Tea Kantola, Finland


Silver Latin A

Cha Cha
12 Katju Kaupppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
17 Lilia Shakirzyanova – Andrew Cuerden, United Kingdom
19 Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland
22 Katarzyna Długosz – Wojciech Jesche, Poland
25 Yulia Ivashkova – Paulius Vaskelis, United Kingdom
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
34 Amanda Jue Huang – Nauris Kalva, United Kingdom
35 Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland

Samba
12 Katju Kaupppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
17 Lilia Shakirzyanova – Andrew Cuerden, United Kingdom
19 Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland
22 Katarzyna Długosz – Wojciech Jesche, Poland
25 Yulia Ivashkova – Paulius Vaskelis, United Kingdom
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
34 Amanda Jue Huang – Nauris Kalva, United Kingdom

Rumba
1 Pauliina Haro – Matti Puro, Finland
3 Hanna Keisa – Mikko Vikman, Finland
12 Katju Kaupppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
17 Lilia Shakirzyanova – Andrew Cuerden, United Kingdom
19 Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland
22 Katarzyna Długosz – Wojciech Jesche, Poland
25 Yulia Ivashkova – Paulius Vaskelis, United Kingdom
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
34 Amanda Jue Huang – Nauris Kalva, United Kingdom
35 Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland

Paso Doble
12 Katju Kaupppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
19 Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
34 Amanda Jue Huang – Nauris Kalva, United Kingdom

Jive
12 Katju Kaupppinen – Antti-Pekka Pitkänen, Finland
17 Lilia Shakirzyanova – Andrew Cuerden, United Kingdom
19 Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland
22 Katarzyna Długosz – Wojciech Jesche, Poland
25 Yulia Ivashkova – Paulius Vaskelis, United Kingdom
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
34 Amanda Jue Huang – Nauris Kalva, United Kingdom
35 Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland


Silver Latin B 

Cha Cha
2 Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland
10 Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland
14 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
17 Ann Forshaw – Andrew Cuerden, United Kingdom
19 Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland
24 Sari Siikander – Mikko Ahti, Finland
26 Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland
30 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
80 Evgenia Zabrodina – Daniil Lunev, Russia
156 Rene Öunväärt – Kia Lehmuskoski, Finland

Samba
2 Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland
14 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
17 Ann Forshaw – Andrew Cuerden, United Kingdom
19 Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland
26 Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
80 Evgenia Zabrodina – Daniil Lunev, Russia
156 Rene Öunväärt – Kia Lehmuskoski, Finland

Rumba
2 Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland
10 Ruut Sillanpää – Joni Ihanus, Finland
14 Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland
17 Ann Forshaw - Andrew Cuerden, United Kingdom
19 Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland
24 Sari Siikander – Mikko Ahti, Finland
26 Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland
30 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
33 Yulia Koroleva - Andrey Anurov, Russia
80 Evgenia Zabrodina – Daniil Lunev, Russia
156 Rene Öunväärt – Kia Lehmuskoski, Finland

Paso Doble
2 Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland
14 Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland
19 Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland
26 Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland
30 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
80 Evgenia Zabrodina – Daniil Lunev, Russia

Jive
2 Kirsi Vuosalmi – Matti Puro, Finland
14 Tiina Pohjala – Sami Helenius, Finland
17 Ann Forshaw – Andrew Cuerden, United Kingdom
19 Sari Paajanen – Marko Keränen, Finland
26 Heidi Toivio – Anttoni Kananen, Finland
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
80 Evgenia Zabrodina – Daniil Lunev, Russia

Gold Ballroom A 

Waltz
13 Sofia Kohtala – Sami Helenius, Finland
20 Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland
36 Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland
37 Renèe Wensberg – Jerzy Borowski, Sweden
38 Danute Kavaliauskaite – Gabrielius Sasnauskas, Lithuania
39 Anna Ermolaeva – Egor Bikbaev, Russia
158 Jorma Aitamurto – Tea Kantola, Finland

Tango
13 Sofia Kohtala – Sami Helenius, Finland
20 Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland
36 Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland
37 Renèe Wensberg – Jerzy Borowski, Sweden
38 Danute Kavaliauskaite – Gabrielius Sasnauskas, Lithuania
39 Anna Ermolaeva – Egor Bikbaev, Russia
78 Venla-Linnea Karjalainen – Joni Ihanus, Finland

Viennese Waltz
13 Sofia Kohtala – Sami Helenius, Finland
36 Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland
37 Renèe Wensberg – Jerzy Borowski, Sweden
38 Danute Kavaliauskaite – Gabrielius Sasnauskas, Lithuania
39 Anna Ermolaeva – Egor Bikbaev, Russia
158 Jorma Aitamurto – Tea Kantola, Finland

Foxtrot
13 Sofia Kohtala – Sami Helenius, Finland
20 Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland
36 Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland
37 Renèe Wensberg – Jerzy Borowski, Sweden
38 Danute Kavaliauskaite – Gabrielius Sasnauskas, Lithuania
39 Anna Ermolaeva – Egor Bikbaev, Russia
158 Jorma Aitamurto – Tea Kantola, Finland

Quickstep
13 Sofia Kohtala – Sami Helenius, Finland
36 Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland
37 Renèe Wensberg – Jerzy Borowski, Sweden
38 Danute Kavaliauskaite – Gabrielius Sasnauskas, Lithuania
39 Anna Ermolaeva – Egor Bikbaev, Russia


Gold Ballroom B

Waltz
13 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
21 Justyna Staniewicz – Wojciech Jeschke, Poland
28 Raili Altmets – Karri Rinne, Finland
32 Elena Grishina – Maxim Sitkin, Russia
38 Danute Kavaliauskaite – Gabrielius Sasnauskas, Lithuania
39 Barbara Trzepacz – Robert Fogl, Poland
40 Marina Medvedeva – Pavel Avdeev, Russia
158 Jorma Aitamurto – Tea Kantola, Finland
159 Erik Seeger – Valentina Lundin, Sweden
161 Martti Halme – Saara Tuikkala, Finland

Tango
13 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
21 Justyna Staniewicz – Wojciech Jeschke, Poland
28 Raili Altmets – Karri Rinne, Finland
32 Elena Grishina – Maxim Sitkin, Russia
38 Danute Kavaliauskaite – Gabrielius Sasnauskas, Lithuania
39 Barbara Trzepacz – Robert Fogl, Poland
40 Marina Medvedeva – Pavel Avdeev, Russia
159 Erik Seeger – Valentina Lundin, Sweden
161 Martti Halme – Saara Tuikkala, Finland

Viennese Waltz
13 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
21 Justyna Staniewicz – Wojciech Jeschke, Poland
28 Raili Almets – Karri Rinne, Finland
32 Elena Grishina – Maxim Sitkin, Russia
38 Danute Kavaliauskaite – Gabrielius Sasnauskas, Lithuania
39 Barbara Trzepacz – Robert Fogl, Poland
40 Marina Medvedeva – Pavel Avdeev, Russia
158 Jorma Aitamurto – Tea Kantola, Finland
159 Erik Seeger – Valentina Lundin, Sweden
161 Martti Halme – Saara Tuikkala, Finland

Foxtrot
13 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
21 Justyna Staniewicz – Wojciech Jeschke, Poland
28 Raili Altmets – Karri Rinne, Finland
32 Elena Grishina – Maxim Sitkin, Russia
38 Danute Kavaliauskaite – Gabrielius Sasnauskas, Lithuania
39 Barbara Trzepacz – Robert Fogl, Poland
40 Marina Medvedeva – Pavel Avdeev, Russia
159 Erik Seeger – Valentina Lundin, Sweden
158 Jorma Aitamurto – Tea Kantola, Finland
161 Martti Halme – Saara Tuikkala, Finland

Quickstep
13 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
21 Justyna Staniewicz – Wojciech Jeschke, Poland
28 Raili Altmets – Karri Rinne, Finland
32 Elena Grishina – Maxim Sitkin, Russia
38 Danute Kavaliauskaite – Gabrielius Sasnauskas, Lithuania
39 Barbara Trzepacz – Robert Fogl, Poland
40 Marina Medvedeva – Pavel Avdeev, Russia
159 Erik Seeger – Valentina Lundin, Sweden
161 Martti Halme – Saara Tuikkala, Finland


Gold Latin A

Cha Cha
34 Amanda Jue Huang – Nauris Kalva, United Kingdom

Samba
34 Amanda Jue Huang – Nauris Kalva, United Kingdom
41 Kristiina Roy – Alexey Smolyaninov, Finland
79 Venla-Linnea Karjalainen – Petteri Pitkänen, Finland

Rumba
34 Amanda Jue Huang – Nauris Kalva, United Kingdom
41 Kristiina Roy – Alexey Smolyaninov, Finland
79 Venla-Linnea Karjalainen – Petteri Pitkänen, Finland

Paso Doble
34 Amanda Jue Huang – Nauris Kalva, United Kingdom
41 Kristiina Roy – Alexey Smolyaninov, Finland

Jive
34 Amanda Jue Huang – Nauris Kalva, United Kingdom

Gold Latin B

Cha Cha
2 Päivi Perä – Matti Puro, Finland
16 Susanne Schönbrunner – Roberto Kinnl, Austria
14 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
27 Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland
30 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
42 Aukse Zukauskiene – Mantas Kirvelis, Lithuania
43 Liudmila Monakhova – Anton Abramenkov, Russia

Samba
2 Päivi Perä – Matti Puro, Finland
14 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
16 Susanne Schönbrunner – Roberto Kinnl, Austria
27 Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland
30 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
41 Kristiina Roy – Alexey Smolyaninov, Finland
42 Aukse Zukauskiene – Mantas Kirvelis, Lithuania
43 Liudmila Monakhova – Anton Abramenkov, Russia
44 Maarit Bystedt – Emil Hallberg, Finland

Rumba
2 Päivi Perä – Matti Puro, Finland
14 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
16 Susanne Schönbrunner – Roberto Kinnl, Austria
27 Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland
30 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
41 Kristiina Roy – Alexey Smolyaninov, Finland
42 Aukse Zukauskiene – Mantas Kirvelis, Lithuania
43 Liudmila Monakhova – Anton Abramenkov, Russia

Paso Doble
2 Päivi Perä – Matti Puro, Finland
14 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
27 Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland
30 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
41 Kristiina Roy – Alexey Smolyaninov, Finland
42 Aukse Zukauskiene – Mantas Kirvelis, Lithuania
43 Liudmila Monakhova – Anton Abramenkov, Russia

Jive
2 Päivi Perä – Matti Puro, Finland
14 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
16 Susanne Schönbrunner – Roberto Kinnl, Austria
27 Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland
30 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
42 Aukse Zukauskiene – Mantas Kirvelis, Lithuania
43 Liudmila Monakhova – Anton Abramenkov, Russia
44 Maarit Bystedt – Emil Hallberg, Finland

Scholarship Ballroom A

13 Sofia Kohtala – Sami Helenius, Finland
20 Niina Kuutti – Matti Kantola, Finland
32 Elena Grishina – Maxim Sitkin, Russia
36 Linda Leivo – Emil Hallberg, Finland
37 Renèe Wensberg – Jerzy Borowski, Sweden
38 Danute Kavaliauskaite – Gabrielius Sasnauskas, Lithuania
39 Anna Ermolaeva – Egor Bikbaev, Russia

Scholarship Ballroom B

5 Riitta Schukov – Mikko Koskelainen, Finland
13 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
21 Justyna Staniewicz – Wojciech Jeschke, Poland
28 Raili Altmets – Karri Rinne, Finland
30 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
32 Elena Grishina – Maxim Sitkin, Russia
38 Danute Kavaliauskaite – Gabrielius Sasnauskas, Lithuania
39 Barbara Trzepacz – Robert Fogl, Poland
40 Marina Medvedeva – Pavel Avdeev, Russia
159 Erik Seeger – Valentina Lundin, Sweden
160 Timo Savolainen – Tea Kantola, Finland
161 Martti Halme – Saara Tuikkala, Finland

Scolarship Latin A

34 Amanda Jue Huang – Nauris Kalva, United Kingdom

Scholarship Latin B

2 Päivi Perä – Matti Puro, Finland
14 Sanna Kivivuori – Sami Helenius, Finland
16 Susanne Schönbrunner – Roberto Kinnl, Austria
27 Anne Pinomäki – Markku Hyvärinen, Finland
30 Eira Viitala – Matti Heikkilä, Finland
33 Yulia Koroleva – Andrey Anurov, Russia
42 Aukse Zukauskiene – Mantas Kirvelis, Lithuania
43 Lyudmila Monakhova –  Anton Abramenkov, Russia
80 Evgenia Zabrodina – Daniil Lunev, Russia 

Show Case

Erik Seeger – Valentina Lundin, Sweden

 

Amateur Ballroom

45 Christoffer Neubert – Emily Damm-Jakobsen, Denmark
46 Nicolai Bouet – Anna Shagalina, Denmark
47 Lauri Linnaranta – Mona Pietilä, Finland
48 Markus Hirvonen – Liisa Setälä, Finland
49 Jarl-Johan Héde – Saana Syrjämäki, Finland
50 Kristoffer Melås – Mette Brandstadmoen, Norway

Amateur Latin

51 Tobias Fladby – Hanna Cresswell Melstrøm, United Kingdom
52 Leo Pusa – Inka Hakomäki, Finland
53 Robert Virenius – Veera Hedman, Finland
54 Lauri Linnaranta – Mona Pietilä, Finland
55 Alexey Smolyaninov – Tiia Elg, Finland
56 Juho Taskinen – Pinja Koskela, Finland

Professional Latin

57 Jaak Vainomaa – Tiina Tulikallio, Finland
58 Daisuke Kan – Kate Okumura, Japan
76 Roberto Kinnl – Sirpa Rantanen, Finland

Latin 40+

76 Roberto Kinnl – Sirpa Rantanen, Finland

Senior Ballroom

59 Rene Öunväärt – Anneli Nömmik, Finland
60 Vesa Karhunen – Ritva Karhunen, Finland
61 Juha Viemerö – Elina Viemerö, Finland
62 Janis Berzins – Xiuyi Dong, Norway
63 Aleksi Volanen – Pauliina Homsy, Finland
64 Jukka Leppänen – Tiina Sinketo-Leppänen, Finland
65 Ville Häyrynen – Sanna Kakko, Finland
66 Mikael Lepänluoma – Jaana Lepänluoma, Finland
67 Toni Rauvanto – Irina Rauvanto, Finland
68 Samuli Sillsten – Satu Sillsten, Finland
79 Matti Sorvoja – Eva Forsström
 

Senior latin

70 Janis Berzins – Xiuyi Dong, Norway
71 Aleksi Volanen – Pauliina Homsy, Finland
72 Ari Tommola – Agni Horak, Finland
73 Jukka Leppänen – Tiina Sinketo-Leppänen, Finland
74 Mikael Lepänluoma – Jaana Lepänluoma, Finland
75 Jani Kallio – Satu Vuorjoki, Finland